Událost byla oznámena před pondělní půlnocí a následně byla provedena pátrací akce kolem Předhradí, v prostoru Panské zahrady, v prostorách parků a zahrad hradu Rychmburk, ale také v přilehlém lesním porostu pod hradem. Jelikož nebyl pohřešovaný nalezen, bylo po něm na druhý den vyhlášeno celostátní pátrání.

Celá událost však nakonec přece jen skončila happy endem. O ten se postaral v úterý kolem jedenácté hodiny muž, který se vypravil do okolí Předhradí na houby.

„Houbař objevil našeho klienta náhodou, padl na něj v místním lomu. Klient byl v pořádku, i když byl trochu odřený a samozřejmě prochladlý, vždyť strávil celou noc pod širým nebem. Zřejmě ztratil venku večer orientaci a už nebyl schopný z místa odejít, tak se rozhodl přespat v lomu,“ uvádí Tomáš Černík, ředitel zařízení v Předhradí, které pečuje především o dospělé a dlouhodobě duševně nemocné klienty.

V okrese je každý rok pohřešována řada osob. Chrudimská kriminálka měla ke 12. srpnu v celostátním pátrání 48 lidí. Mezi hledanými jsou osoby, po kterých je vyhlášeno celostátní pátrání na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody nebo na které je vystaven příkaz k zatčení či souhlas se zadržením.

Hledáni jsou i ti, na které je vydán Evropský zatýkací rozkaz. Většina z takových „ztracenců“ pochopitelně o své nalezení příliš nestojí. Náhodně ztracených bývá minimum. zejména v případě malých dětí pátrá policie vždy bez jakýchkoliv odkladů a ztracené ratolesti se obvykle velmi rychle najdou.

„Nyní jsou ale mezi hledanými například dva svěřenci dětského domova. V seznamu hledaných osob je celkem 31 osob, které jsou v celostátním pátrání 1 rok až 16 let,“ uvedla mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.