Zmrzačená fenka ale nepřestávala bojovat o život - a záhy se na ni usmálo štěstí. To když si její fotky všimla jedna Londýňanka a za pomoci nadace Wild at Heart Foundation převezla Maggie z Libanonu do Velké Británie. Fenka tak byla zachráněna z nevyhovujících podmínek, vyhráno však stále neměla. Než totiž byla nabídnuta k adopci, musela podstoupit celou řadu operací.

Novou majitelkou Maggie se stala 25letá Kasey Carlinová z anglického Brightonu, která fence záhy zřídila profil na Instagramu, který se v současnosti pyšní více než 440 tisíci sledujících. Kvůli přerodu Maggie v internetovou celebritu dokonce Kasey opustila svou práci v psím útulku a začala se o její profil starat "na plný úvazek".

Důležité lekce 

"Naučila mě i ostatní tolik věcí," říká o Maggie její nová majitelka. "Všichni jsme to už slyšeli, říkali nám to už jako dětem, ale ona mi to každý den připomíná. Zachájte s druhými tak, jak chcete, aby oni zacházeli s vámi. Nesuďte knihu podle obalu, láska zvítězí nad vším, žijte naplno, pomáhajte ostatním a pokud tomu opravdu věříte, dokážete cokoli. Každý den mi připomíná, abych byla lepším člověkem," dodala Kasey pro server Bored Panda

A jak se "zázračné" feně daří dnes? Maggie se navzdory své slepotě stala canisterapeutickým psem a dnes společně se svou paničkou navštěvuje nemocnice či pečovatelské domy. Doma ji kromě Kasey děla společnost i Mishka, o něco mladší fenka rasy Aljašský klee kai. 

"Nepřestává mě udivovat, kolik se o ni nyní zajímá lidí. Velmi dlouho se o ni nezajímal nikdo, její majitelkou jsem se stala proto, že ji nikdo jiný nechtěl. Jsem ráda, že jsem se mohla se světem podělit o příběh s dobrým koncem," uzavřela Kasey. 

Zázrak jménem MaggieZdroj: Simona VotyováNa knížku o Maggie se mohou těšit i čeští čtenáři. Vydat ji chce spisovatelka Simona Votyová, která je Kasey Carlinovou v úzkém kontaktu. Knížka by měla vyjít ještě před Vánoci díky crowdfundingové sbírce na Hithitu, která stále probíhá a přispět můžete i vy. Výtěžek z následného prodeje knihy poputuje i Kasey Carlinové a jejím psům a v Česku také stanici pro týrané psy Raffael.